Geleceğin teknolojileri için yeni nesil eğitim ortağı

Gelişen teknolojiye paralel yaşam boyu süren bir öğrenme olanağı sunan n-telligent institute kapsamındaki eğitim programları, dijital dönüşümün sürekli değişen ihtiyaçlarına hızlı cevap verecek şekilde tasarlandı.

Netaş tarafından hayata geçirilen n-telligent institute çatısında;

 • Lider mühendisler yetiştiriliyor.
 • ArGe’de yetkin bilişim eğitmenleri ile çalışılıyor.
 • Ana hissedar ZTE’den gelen teknoloji içerikleri sunuluyor.
 • Teknolojinin hızına uygun insan kaynağı yetiştiriliyor.
 • Değerlendirme Merkezi ile çalışanların gelişimi destekleniyor.
 • Çevrimiçi ve diğer platformlarda sürdürülebilen bir eğitim altyapısı bulunuyor.
 • Y ve Z jenerasyonlarının beklentilerine uygun içerik sunuluyor.
 • n-telligent institute Programları

  Teknoloji ve Sosyal Yetkinlik Eğitimi tek çatıda

  Netaş’ın mühendislik yetkinlikleriyle donatılan yeni nesil teknoloji eğitimleri:
  Yeni nesil teknoloji eğitimleri çatısı altında; siber güvenlik, çevik yönetim, yazılım testi, yazılım geliştirme, veri analizi, veri bilimi ve makine öğrenmesi, iş zekâsı, 5G gibi iletişim teknolojileri bulunuyor.

  Yetenek farkındalığı yaratmak üzere tasarlanan sosyal yetkinlik eğitimleri

  Sosyal yetkinlik eğitimleri kapsamında ise liderlik, çatışma yönetimi, koçluk, etkili iletişim, ekip yönetimi, problem çözme, satış ve strateji gibi ince beceri eğitimleri ve teknik eğitimler sunuluyor. n-telligent institute, bir yandan çevrimiçi veya sınıf eğitimleri için yetkin bilişim uzmanları ile eğitim veriyor, diğer yandan son teknoloji trendlerini takip eden, alanında duayen akademisyenlerden eğitim olanağı sağlıyor.

 • Yüksek Lisans ve Doktora Programları

  BAU-NETAŞ Techno Academy Yüksek Lisans ve Doktora Programları

  Bahçeşehir Üniversitesi “BAU-NETAŞ Techno Academy” Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans ve Doktora programı, 2014 yılında Bahçeşehir Üniversitesi ile Netaş’ın iş birliği ile başladı. Bu programın müfredatı, BAU akademisyenleri tarafından, Netaş mühendislerinin de katkıları ile hazırlandı. Bazı derslerin Netaş ArGe laboratuvarlarında gerçekleşmesi ile de program benzerlerinden ayrışıyor.
  Öncelikle sadece Netaş çalışanlara yönelik olarak kurgulanan program, 2018 yılında akademi-sanayi iş birlikleri arasında sürdürülebilir bir model olması amacıyla tüm bilişim profesyonellerine açıldı. Eğitmenlerimiz de ekosistemimize bu programla katılan diğer kurum çalışanlarına Netaş ArGe laboratuvarlarında ev sahipliği yapıyor.

  Bahçeşehir Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı, Kamu yararını odağına alan üniversiteler en başından bu yana geliştirilen teknolojilerin ardındaki fikirlerin ve bilimin doğum yeri oldu. Buna destek olarak sanayi ise teknolojilerin ortaya çıkıp yükseldiği, en doğru verimlilikle en ince ayarların gerçekleştiği merkezlere ev sahipliği yaptı. ArGe faaliyetlerinde Türkiye’den 18 üniversite ile iş birliği içinde olan Netaş, n-telligent institute ile teknoloji eğitiminde üniversitelerle sektör arasındaki bağı kuvvetlendiren bir rol üstleniyor…

  Netaş’ın Deneyim ve Uzmanlığının Programa Katkısı

  • Alanında dünyanın önde gelen laboratuvarlarından öğrencilerin faydalanması,
  • Uzmanların derslere uygulamaları göstermek üzere girmesi, hatta bazı dersleri doğrudan Netaş uzmanlarının vermesi,
  • Öğrencilerin eğitim sırasında deneyimli mühendislerle tanışmaları ve “networking” imkânı.

 • Staj Programları

  Netaş olarak teknolojiyle daha iyi bir geleceği inşa etme tutkusuna sahibiz. Yenilikçiliğe olan odağımızla, yeni nesillere bilgi birikimimizi aktarmak ve gençleri ekosistemin ihtiyaç duyduğu yetkinlikte yetiştirmek öncelikli hedefimiz.

  Yetenekleri Netaş’a ve sektöre kazandırmak amacıyla yola çıkan iki staj programımız mevcut. Bunlardan bir tanesi Coop, diğeri ise ArGe odaklı Edgile MT programı.

  Temel olarak üniversitede sağlam bir bilimsel temelle donanan öğrencilerin sektör tecrübesi kazanmalarını ve hangi alanda çalışmak istediklerini daha berrak bir biçimde görmelerini hedefliyoruz. Stajyerlerimiz, Netaş’ın yürüttüğü projelerde bizzat görev alarak kurum kültürünü yakından tanıma şansını yakalıyor. Sonuç olarak da yeni mezunların yaklaşık beşte biri Netaş’ta tam zamanlı olarak işe başlıyor.

  Mühendislik ve diğer alanlardaki başarılı öğrencileri geleceğin lideri olma yolunda eğitmeyi amaçladığımız n-telligent institute yüksek-teknoloji eğitim merkezinde Y ve Z jenerasyonunda farkındalık uyandırmak, bu kuşağın doğru keşifleri yapıp hedef belirlemelerinde önemli rol oynamalarını sağlamak da yine hedeflerimiz arasında yer alıyor.

n-telligent institute Genel Kurul Üyelerimiz

İş Birlikleriyle Örülen Bir Eğitim Ekosistemi

ecmel-ayral

Doç Dr. Ecmel Ayral
Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi

barhan-ozce

Barhan Özce
Boğaziçi Üniversitesi

nazif-bey

Prof. Dr. Nafiz Arıca
Bahçeşehir Üniversitesi

n-telligent institute eğitmenlerinin eğitimi Dale Carnegie’den

Dale Carnegie, dünya çapındaki profesyonellerin kariyerlerini geliştirmede bir yüzyılı aşkın süredir öncü yaklaşımlarıyla dünyanın en önde gelen eğitim kurumlarından biri. Kurum, Netaş uzmanlarının eğitmenlik vizyonu oluşturmalarında, eğitim programlarını hazırlamalarında ve etkili bir eğitim için gerekli becerilerini geliştirmelerinde ‘Eğiticinin Eğitimi’ sertifika programıyla da destek oldu.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.